fbpx

Víte, jak nejlépe vybrat dřevěný obklad na zeď? V první řadě je však třeba říci, že pokud ho už vybíráte, musíte opravdu vědět, že ho chcete. Dřevo je v každém případě krásný a nadčasový materiál a hodí se téměř všude. V neposlední řadě je to také neškodlivý materiál.

dřevěný obklad domu

Nejdůležitější u dřevěného obkladu je samotné dřevo. Dřevo je přírodní materiál a vždy bude mít nezaměnitelnou kresbu a jedinečnou vůni. Dřevěný obklad dodává stěně moderní až exkluzivní nádech. Obvykle si můžete vybrat iz různých druhů dřeva, přičemž se nejčastěji využívá smrk obyčejný, smrk sibiřský, borovice a smrk červený. Cenově nejvýhodnější je přitom smrk obyčejný. Z cizokrajných dřevin se na dřevěný obklad využívá kanadský červený cedr či jihoamerické ipe. Tyto stromy mají velmi odolné dřevo a patří mezi výrazně dražší řešení. Určitě vyberte dřevo, které se vám bude líbit a bude mít výhodný poměr cena a kvalita. Dřevěný obklad příjemně ovlivní vzhled barvou, ale také texturou, kresbou či způsobem uložení.

srubový obklad domu

Pojďme však ještě ke samotným výhodám a nevýhodám dřevěného obkladu. Dřevo je přírodní a ekologický materiál – proto na vaší stěně bude vždy působit elegantně a přirozeně. Dřevěný obklad můžete také umístit na jakoukoli fasádu či povrch, což vám dává široké možnosti využití. Také se hodí jako jakékoli řešení do různých prostor a bude vždy působit nadčasově. Navíc má dobré akumulační vlastnosti – v zimě otepluje a v létě chladí, také dokáže ochránit před hlukem. V neposlední řadě má mnohé zdravotní benefity – v domě nedochází k tvorbě vlhkosti, z čehož často vznikají plísně. Dřevo má také dobré antibakteriální vlastnosti. Na druhé straně je však třeba zmínit i to, že dřevo pracuje a časem mění svůj vzhled, proto je třeba o něj dobře pečovat. Zda si však do svého domu vyberete dřevěný obklad nebo tatranský profil, určitě tohoto rozhodnutí neprohloupíte.

dřevěný obklad rhombus

Ohodnoťte stránku