fbpx

Právě dřevo je nejčastějším řešením, kdy hledáte správnou terasovou podlahu. Samozřejmě, terasová prkna patří mezi přírodní materiál, proto je třeba se o ně i dobře starat, aby vám vydržely co nejdéle. Věnujte jí především vaši pozornost přes zimu, protože právě chladné období nejčastěji způsobuje její poškození a náklady na opravu nebývají zrovna nejlevnější. Proto je vždy vhodná prevence.

péče o terasová prkna na podzim

Péče o terasová prkna na podzim

Velmi důležitá je příprava terasových prken na zimu. Přestože by se mohlo zdát, že celou zimu nic nemusíte dělat, opak je pravdou. Před zazimováním na konci podzimu odstraňte z terasy listy, halouzky a jiné nečistoty. Díky tomu se zbytečně mezi prkny nebude hromadit žádná špína. Ta by mohla nadále nasakovat vlhkost a také způsobit hnilobu dřeva. Takové čištění můžete provádět i během zimy vždy, hlavně tehdy, když jsou nečistoty viditelné.

péče o dřevěnou terasu v zimě

Péče o terasová prkna přes zimu

Terasová deska vyžaduje určitou dávku péče i během zimy. Důležité je vždy odstranit vrstvu sněhové přikrývky ať už koštětem nebo s lopatou. Koště je vždy šetrnější, ale ne vždy dokonale účinná na vrstvy sněhu. Při manipulaci s lopatou dejte pozor na to, abyste podlahu nezničili. Pokud mají desky vroubky, odhrnujte sníh ve směru drážek. Vybírejte si spíše lopatu z plastu, abyste zabránili poškrábání.

natírání dřevěné terasy

Péče o terasová prkna na jaře

Na jaře připravte terasová prkna pro nadcházející sezónu. Terasová prkna můžete klidně vymalovat, využít moření či olejování. Určitě to však dělejte během dnů, kdy by nemělo pršet. Také můžete opravit drobná poškození. Pravidelná péče o terasová prkna zajistí, aby vám vydržela co nejlépe, proto tato základní údržba určitě stojí za námahu.

Ohodnoťte stránku