fbpx

Setkali jste se už někdy s materiálem, který se jmenuje obkladové palubky? Tento článek je právě na to, abyste se o něm dozvěděli více. Obkladová palubka je vlastně deska s perem s vyfrézovanými spoji. Právě tyto vyfrézované spoje mají obrovskou výhodu v tom, že do nich nepronikne voda ani plíseň. Dokonce při správné montáži zajistíte to, že se spáry neotevře ani během několika let. Perodrážkové spoje také skvěle drží desky vedle sebe.

využití obkladových palubek v interiéri domu

Obkladová palubka je skvělé řešení do exteriéru i interiéru jako alternativa dřevěného obkladu, jejíž vůně vás okamžitě v myšlenkách přenese na okraj lesa. Tento typ dřevěného obkladu je však v současnosti rozšířen po celém světě. Jeho různé podoby se prodávají také ve Finsku, Estonsku nebo v Rusku.

využití obkladových palubek na fasádu domu

Pravá obkladová palubka je vyrobena výhradně ze dřeva jehličnatých strojů, a to nejčastěji ze smrku obyčejného. Tato varianta má nejen vynikající cenu, ale také vynikající vlastnosti, jako je neutrální světlá barva či jednolitá struktura. Kromě smrku obyčejného se zde někdy využívá i smrk sibiřský či borovice.

obkladové palubky klasik

Ptáte se, jaké jsou její největší výhody? Obkladová palubka se vyznačuje vysokou kvalitou, odolností, ale také stálostí a kromě toho také nadčasovým a krásným designem. V neposlední řadě má výborné tepelněizolační vlastnosti, vytváří zdravé mikroklima. V neposlední řadě ji seženete za přijatelnou cenu a má nenáročnou instalaci.

Ohodnoťte stránku