fbpx

Chcete-li do svého domu či bytu dřevěnou podlahu, podlahové palubky jsou jednou z možností! Pojďme si nejprve říct, co vlastně podlahové palubky jsou. Podlahová palubka je dřevěná podlaha, která je vyráběna z jednoho kusu řeziva. Podlahová palubka je masivní dřevěná podlaha. Obvykle bývá nařezaná z jednoho kusu řeziva dřeviny s drážkou. Ta umožňuje vytvářet jednolitý povrch podlahy. Díky tomu si také řezivo zachová krásnou kresbu v každém kusu.

dřevěná palubka

A co její výhody a nevýhody? Finální podlahová palubky a obsahuje až 12% vlhkosti ve dřevě. Třeba si uvědomit, že právě z tohoto důvodu není možná okamžitá montáž. Dovezenou podlahovici nechte proto v prostoru minimálně jeden den, aby se vlhkost dřeva vyrovnala s vlhkostí v prostoru.

Jednou z největších výhod podlahové palubky je, že je estetická, má také velmi dlouhou životnost, jednoduchou údržbu a při poškození lze broušením stále opravit. Na rozdíl od laminátových podlah je měkká a má také velmi dobré tepelně izolační vlastnosti.

podlahová palubka do domu

Velkou výhodou pro vás bude také velmi rychlý a nenáročný způsob pokládky. Podlaha nemá žádné spáry, je jednolitá. Dokáže pokrýt o 75% větší povrch díky tomu, že nepotřebuje dilatační spáry. Po jejím položení ji můžete začít okamžitě využívat.

Pojďme však ik menším nevýhodám. Pro podlahovou palubku je také velmi důležité, aby byla podlaha v místě, kde nejsou velké tepelné výkyvy. Čili zkuste se vyhnout tomu, aby se vysoušela a následně přitahovala vlhkost. Podlahová palubka se proto méně hodí do prostor, jako jsou kuchyně či předsíň.

dřevěná podlaha do interiéru

Tato dřevěná podlaha však vždy oživí a zútulní interiér. Prostoru dodávají rozmanitost a přitažlivost. Při tvorbě bytové struktury má velký význam z hlediska estetiky, funkčnosti, životnosti a údržby. Další nemalou výhodou také je, že je vhodná i pro alergiky. Podlahová palubka ve vašem bytě či domě bude dlouhodobé a kvalitní řešení, které vám bude jistě vyhovovat.

5/5 - (1 hlas)