fbpx

Zahradní domek může být skvělou volbou, pokud máte větší pozemek a zároveň chcete takovýto zahradní domek i na něco využívat. Nejčastěji jej můžete využít jako vhodný prostor pro uskladnění nářadí a materiálu do vaší zahrady, uschování dětských či sportovních potřeb, jako jsou například tříkolky, kbelíky či kolo. Samozřejmě, můžete jej také využít tak, že v něm naleznete útočiště a prostor pro trávení času například během letních měsíců. Pokud také bude váš zahradní domek větší, bude i ideální k posezení s přáteli, jako odlehlá pracovna nebo k občasnému přenocování.

dřevěný zahradní domek

Zahradní domek může být vyroben z více materiálů, přičemž jednou z voleb je dřevo. Ptáte se, jestli je zahradní domek ze dřeva dobrá volba? Odpovíme vám v tomto článku. U dřevěných domků se nejčastěji volí měkké dřevo, jako je borovice nebo smrk. Je dobré takový domeček ošetřit konzervačními látkami, přestože po nějaké době budou vždy vyžadovat nový nátěr. Jedním z největších benefitů, pokud zvolíte dřevěný zahradní domek je, že je pěkným a hlavně přírodním doplňkem v zahradě. Oproti plechovým řešením či jiným materiálům je estetický a zútulní vaši zahradu. Je navíc pevný a odolný, snadno jej také přizpůsobíte vzhledu vaší zahrady a netvoří se v něm plíseň ani se nezapařuje jako například plechové zahradní domky. Levnější varianty představují zahradní domky ze smrkového dřeva o tloušťce stěny do 20mm, které jsou v běžných podmínkách naprosto dostačující. Ještě vyšší komfort nabízí domečky vyrobené ze severského smrku o tloušťce desky 28-45-70mm.

zahradní domek ze dřeva

Přestože je dřevěný zahradní domek náročnější finančně i na montáž, výsledek i vzhledem k předchozím výhodám stojí za to, proto bude pro vás určitě dobrou volbou. Na to, aby vám však vydržel zahradní domek co nejdéle, nezapomeňte jej průběžně zvelebovat a starat se o něj. Co se týká zmíněné výše investice, dřevěné zahradní domky jsou i zpravidla ty nejdražší, ale výsledek vždy skutečně stojí za to.

dřevěný domeček do zahrady

Ohodnoťte stránku